• Пн - Пт 9:00 - 18:00
  • Сб 9:00-15:00
  • Вс
Відділ продажу
0 800 75 40 04
БЕЗКОШТОВНОПО ВСІЙ УКРАЇНІ
Технічна консультація з
автокондиціонерів:
Підбір запчастин за номером кузова або моделі авто

Турбіна


Підкатегорії:

Практично кожен автовиробник має у своїй лінійці бензинові та дизельні двигуни, оснащені системою примусового наддуву. Наявність турбіни дозволяє суттєво підвищити показники продуктивності двигуна. Нагнітання додаткової кількості стисненого повітря в циліндрах забезпечує більш ефективне займання пального та суттєвий підйом потужності силової установки.

Попри велику різноманітність турбін, усі вони мають ідентичний принцип дії – забір повітряних мас, стиск та подача в камеру згоряння. При цьому система потребує своєчасного обслуговування та ремонту. Більше того, настає момент, коли потрібно купити турбіну для заміни та відновлення працездатності ДВЗ.

Типи турбін

Кожен виробник виготовляє для своїх автомобілів унікальні системи нагнітання з впровадженням власних напрацювань та технологій. При цьому є загальна класифікація, яка поділяє всі турбіни на три основні типи:

  • Передувні

Такі нагнітачі оснащені регулювальним клапаном Вестгейта, який встановлений в гарячій частині механізму. При рівномірній роботі мотора та невеликому навантаженні він знаходиться в закритому положенні, через що вихлопні гази проходять через сам турбокомпресор.

Але при збільшенні швидкості та навантаженнях, показник тиску у впускному колекторі зростає, що відкриває клапан і гази проходять повз крильчатку. Через це потік вихлопу, що йде через турбіну знижується, тим самим зменшуючи тиск у системі.

  • Зі змінюваною геометрією

Такі моделі позбавлені клапана Вестгейта, оскільки мають трохи іншу конструкцію та принцип дії. У конструкції нагнітача встановлені поворотні лопатки, які змінюють своє розташування відповідно до оборотів двигуна.

Під час спокійної їзди лопатки щільно повернуті один до одного. Внаслідок відпрацьовані гази проходять через малі отвори, із-за чого збільшується швидкість їх руху, що веде до розгону валу турбіни та підвищеного тиску наддуву.

Зростання швидкості стимулює лопатки збільшити щілини між ними, що дозволяє знизити тиск та оберти крильчатки. Через це гарячий потік рухається повільніше, забезпечуючи безпечний тиск у системі.

  • З електронним керуванням

Це сучасні моделі, що оснащені електронним клапаном (сервоприводом). Конструктивно вони є клапаном, електромотором та блоком управління. При високих оборотах двигуна турбокомресор випускає надлишковий тиск відпрацьованих газів назовні. Системою повністю керує ЕБУ двигуна, подаючи сигнали відкриття/закриття клапана.

Останній варіант ефективніший, при цьому ціна турбіни мало відрізняється від аналогів. Кожен із варіантів дозволяє суттєво підвищити продуктивність ДВЗ без збільшення витрати пального.

Ремонт чи заміна

Незважаючи на високу якість деталей та професійну збірку, турбіна як і інші деталі автомобіля схильна до природного зносу. Більшість автовиробників рекомендують проводити заміну деталі через кожних 200 тисяч кілометрів пробігу. При цьому потрібно розуміти, що ресурс деталі може бути зменшений при недостатньому обслуговуванні, агресивній манері їзди та високій запиленості повітря.

Купити турбіну або виконати відновлення доведеться за наявності таких симптомів:

  • синій або чорний дим із вихлопної труби;
  • просідання динаміки розгону та тяги;
  • витік масла через турбокомпресор;
  • сторонній шум, свист чи виття під час набору обертів.

Визначити ступінь поломки та можливість ремонту допоможе лише фахівець. При цьому потрібно розуміти, що нова деталь суттєво підбадьорить двигун та прослужить ще багато років.

Купити турбіну для автомобіля на сайті Альт Стар

Компанія «Альт-Стар» пропонує своїм клієнтам купити турбіну для дизельних та бензинових автомобілів за дійсно доступною ціною. Ми маємо прямі поставки від виробників, що унеможливлює ланцюжок численних націнок. При цьому надається гарантія якості на всі сертифіковані товари, які представлені в каталозі інтернет-магазину. Наші співробітники завжди готові надати професійну допомогу у виборі конкретної моделі автомобіля. При цьому працює оперативна доставка товару по всій країні.